Italská vína – 5 tipů na ty nejlepší

Italská vína mají řadu stylů a klasifikací. Ať už hledáte plné červené nebo světlé, zářivě bílé, italská různorodá vína mají co nabídnout každému v různých cenových relacích.

To nejlepší, co můžete s italským vínem udělat, je ochutnat ho. Snad nikde jinde na světě nemají tolik různých druhů a chutí, to vše pěstované s láskou a opravdu dlouholetými zkušenostmi. Itálie nabízí perfektní červené víno pro každou příležitost – od pizzy v pondělí po pečené hovězí maso servírované vaší návštěvě v neděli – a vše mezi tím.

Mnoho z nejlepších italských červených vín je označeno názvem vína, často v kombinaci s odrůdou. Pokud jste se někdy při procházení italské sekce vín cítili úplně ohromeni, znalost jen několika klíčových názvů vín vám pomůže soustředit se na nákupy a zajistí, že budete mít k pití perfektní víno ke konkrétní situaci a příležitosti.

Italská vína, která musíte ochutnat

Luce Della Vite Lucente

Potřebuje dýchat nejméně 15 minut. Dub, ostružiny, třešně, chuť čokolády a pepře. Tučné, tříslovina. Merlot a Sangiovese.

Castello di Monsanto Chianti Classico Riserva 2010

Rubínově zbarvené, chuť třešní, s náznaky cedru a červené švestky.

La Marca Prosecco

Každý miluje dobrou láhev Prosecca. Díky rychlým bublinám, sladkému citrusovému ovoci a jemným květinovým vůním není divu, že se jedná o velmi populární druh Prosecca.

Frescobaldi Castiglioni Chianti

Toskánské víno, ideální pro romantické příležitosti. Chuť švestek, třešní a jemného koření.

Saracco Moscato d’Asti

Moscato d’Asti je původní aromatické víno charakteristické pomerančovými, broskvovými a limetkovými tóny, se sladkou chutí bohatou na minerály.

Italská vína, která byste měli ochutnat příští rok

  1. Gattinara je lahodné a často přehlížené víno z Piemontu. Hodí se zejména k dušenému masu.
  2. Rosso di Montalcino – z oblasti Sangiovese, proslulé nejlepšími víny.
  3. Chianti Classico odkazuje na klasickou, historickou pěstitelskou oblast tohoto ikonického italského červeného vína. Vyrábí se s mírně přísnějšími předpisy než běžné Chianti a je vhodné téměř ke každému jídlu.